polski hip-hop

Justyna Steczkowska – ikona piękna i śpiewu

Justyna Steczkowska to artystka o niesamowitym głosie i wyjątkowej, charakterystycznej urodzie. Swoja przygodę z muzyką zaczęła już jako dziecko, uczęszczając do szkoły muzycznej w Stalowej Woli, a także współpracując z Orkiestrą Symfoniczną. Pochodzi z wielodzietnej rodziny muzycznej. Pozostałe ośmioro rodzeństwa również zajmuje się muzyką. Jak sama mówi, rodzinne spotkania są pełne ciepła i … muzyki! Wspólnie grają i śpiewają.
Kariera muzyczna Steczkowskiej
Zanim zyskała popularność na rynku muzycznym, była wokalistką takich zespołów jak Revolutio Cordis, Agressiva 69 oraz Wańka Wstańka. Swoje 5 minut zyskała dzięki występowi w Szansie na sukces. Spodobała się tak bardzo, że „Boskie Buenos” w jej wykonaniu wygrało cały konkurs, a Justyna dostała szansę debiutu podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Jej kariera potoczyła się później bardzo szybko. Zdobywała nagrodę za nagrodą, między innymi na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn oraz na 40. Konkursie Piosenki Eurowizji.
Jej utwory takie jak „Dziewczyna Szamana” stały się niesamowitymi przebojami. Jej ówczesna płyta o tym samym tytule bardzo szybko zyskała miano platynowej, a Steczkowska stała się w Polsce bardzo popularna. Jej muzyka była klimatyczna, inna niż ta której słuchamy na co dzień. Była również nieco mroczna, ale z odrobiną tajemnicy.
Rok 1996 był dla niej przełomowy, kiedy zyskała nagrodę Fryzderyka aż w 5 kategoriach, Wokalistki Roku, Albumu Roku, Piosenki Roku, Fonograficznego Debiutu Roku oraz Teledysku Roku. W tym samym roku nagrodzono ją również Wiktorem.
Życie prywatne
Steczkowska w 2000 roku wyszła za mąż za swojego partnera Macieja Myszkowskiego. Para wspólnie wychowuje trójkę dzieci, Leona, Stanisława i Helenę. Justyna Steczkowska unika skandali. Uważana jest za przykładną matkę i żonę, która bardzo oddaje się swojej rodzinie. Syn wokalistki, Leon rozpoczął niedawno przygodę z popularnym serwisem YouTube, na którym zamieszcza montowane przez siebie filmy na których pokazuje jak gotować różne potrawy.

Dodaj komentarz