polski pop

Dawid Podsiadło – artysta o hipnotyzującym głosie

Na polskiej scenie muzycznej co roku pojawiają się nowe twarze, a co za tym idzie rodzimy rynek fonograficzny rozwija się znakomicie. Ilości gatunków i odmian muzycznych można by mnożyć bez liku. Jednak najważniejszym dla artysty jest, by dawać radość innym dzięki swojemu talentowi. Sam kunszt i zdolności wokalistów czy zespołów oczywiście są bardzo ważne i nie należy umniejszać ich roli, jednak najbardziej istotne jest to, żeby mieć oddanych i wiernych fanów. Ale przecież prawdziwy talent obroni się sam. Obecnie, jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich wokalistów jest Dawid Podsiadło. Dzięki swojemu niesamowicie hipnotyzującemu głosowi przyciąga on ludzi do siebie niczym magnes. Jego utwory nucone są przez ogromną liczbę Polaków, a bilety na jego koncerty rozchodzą się niczym świeże bułeczki z najlepszej piekarni.

Dawid Podsiadło urodził się 23 maja 1993 roku na terenie śląskiego miasta o nazwie Dąbrowa Górnicza. Jest on nie tylko piosenkarzem, ale i autorem tekstów. Jego artystyczny pseudonim to David Ross. W Polsce jednak posługuje się swoim oryginalnym imieniem i nazwiskiem. Wokalista uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego imienia Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Swoje muzyczne zdolności szlifował natomiast w Szkole Muzycznej I stopnia w tym samym mieście, gdzie uczęszczał na zajęcia gry na puzonie do klasy Grzegorza Pytlika. Drzwi do wielkiej muzycznej kariery otwarły się dla Dawida Podsiadło dzięki jego uczestnictwu w programie X Factor, produkowanym przez stację TVN. Program o charakterze talent show miał za zadanie wyłonienia najlepszego wokalisty lub zespołu. Podsiadło brał udział w jego drugiej edycji emitowanej na terenie Polski. W finale zaprezentował się w utworach: „With or without You” grupy U2 oraz piosence „Better than You” autorstwa Katie Melua, z którą zaśpiewał na żywo w trakcie trwania programu. Spektakularne wykonania uczyniły zasłużonym zwycięzcą.

Więcej znajdziesz tu

Pierwszy autorski krążek Dawida Podsiało ukazał się na rynku w 2013 roku i został zatytułowany angielskimi słowami „Comfort and Happiness”. Na debiutanckiej płycie artysty znalazły się takie hity jak „No”, „Trójkąty i kwadraty” oraz „Nieznajomy”. Obecnie krążek ma status diamentowej płyty. Niedługo później Podsiadło wystąpił jako suport Lany Del Rey podczas jej koncertu na warszawskim Torwarze, na Tent Stage w czasie jednego z największych polskich festiwali muzycznych – gdyńskiego Open’era oraz w Krakowie w czasie trwania Coke Live Music Festival. Drugi album studyjny Dawida ukazał się na rynku muzycznym w listopadzie 2015 roku. Płytę promował utwór „W dobrą stronę”. Dawid Podsiadło jest do tej pory laureatem aż pięciu Fryderyków, w tym w kategoriach „Artysta roku”, „Album roku” czy „Fonograficzny debiut roku”.

Dodaj komentarz