polski rock

DODA – królowa jest tylko jedna

Dorota Rabczewska, zwana popularnie Dodą to jedna z najpopularniejszych i najbardziej skandalizujących polskich artystek wokalnych. Urodziła się w 1984 roku w Ciechanowie i przez dwa lata związana była z teatrem Buffo. Następnie rozpoczęła karierę jako wokalistka zespołu Virgin i dopiero ten okres w życiu przyniósł jej upragnioną popularność. Najwięcej jednak mówiło się o niej po jej występie w programie BAR oraz ze względu na liczne skandale w których brała udział.
Początki kariery wokalnej
Dorota swoją karierę rozpoczęła od występu w Mini Liście Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. Następnie miała na koncie jeszcze kilka występów i już wtedy wyraźnie widoczny był jej nieprzeciętny głos i wyjątkowy talent muzyczny. Dzięki sukcesom, rodzice pomogli córce rozpocząć naukę w Studiu Wokalnym samej Elżbiety Zapendowskiej, gdzie Dorota szkoliła swój głos, aby mogła wydobyć z niego jeszcze więcej niesamowitych dźwięków. Dzięki nauce i odpowiedniemu przygotowaniu muzycznemu, rozpoczęła swoją dwuletnią przygodę z teatrem Buffo. Miała okazję wystąpić w dwóch prestiżowych musicalach pt. „Metro” oraz „Przeżyj to sam”.
Zespół Virgin
Przez 6 lat Dorota Rabczewska występowała jako wokalistka popularnego zespołu Virgin. To właśnie wtedy zaczęła być coraz bardziej rozpoznawalna. Razem z zespołem wydali swój debiutancki krążek o tej samej nazwie, którego dwa utwory „To ty” oraz „Mam tylko ciebie” stały się prawdziwymi przebojami. Był to również okres w którym Doda została uczestniczką polskiego reality show o nazwie Bar. Wykorzystała ten moment, aby Polska usłyszała o jej zespole. Pomysł był bardzo dobry, ponieważ skandalistka bardzo szybko zwróciła na sienie uwagę mediów.
Kolejne lata to nowe, bardzo duże sukcesu zespołu. Na pierwszych miejscach list przebojów uplasowały się takie utwory jak „Dżaga” i „Kolejny raz”, a Doda stała się polską celebrytką, chętnie zapraszaną na imprezy. Znalazła się również w gronie dziesięciu najpopularniejszych Polek według serwisu NetSprint.pl.
Za swoją piosenkę pt. „Znak pokoju” otrzymała nagrodę Słowika Publiczności podczas Festiwalu w Sopocie w 2015 roku. Kolejne hitu zespołu oraz Dody to między innymi „2 bajki” oraz „Szansa”.
Jak w życiu każdej wokalistki, przyszedł jednak czas na zmiany i doda w 2006 roku zakończyła współpracę z zespołem Virgin.
Kariera solowa
W początkowej działalności solowej pomógł artystce gitarzysta z byłego zespołu, Sebastian Piekarka. W Polsce Doda w dalszym ciągu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a informacja o jej nadchodzącej solowej płycie jeszcze bardziej podsycała fanów, którzy tylko czekali na nowy krążek z jej udziałem. Pierwszy singiel, który artystka przygotowała wraz z wytwórnią Universal Music Polska nosił nazwę „Katharsis” i powstał zaraz po rozstaniu artystki z Radosławem Majdanem. Płyta na której się znalazł zatytułowana została „Diamond Bitch” i osiągnęła zawrotne statystyki na rynku sprzedaży, ponieważ aż 45 tysięcy egzemplarzy. To pozwoliło jej uzyskać tytuł platynowej płyty.
Aktywność w mediach

Popularność Dody zaczęła rosnąć z dnia na dzień. Artystka wystąpiła między innymi w reklamie lodów Koral, a jako podkład muzyczny, wykorzystany został najnowszy utwór wokalistki o nazwie „Poczuj magię”. Ogromny sukces reklamy sprawił, że podjęto decyzję o emisji jej również na Słowacji, Węgrzech i w Czechach.

Jako osoba, uznawana jest za skandalistkę. Uwielbia ubierać się w różowe i bardzo kobiece stroje, co niekoniecznie zawsze spotyka się z uznaniem. Znana jest z ciętego języka i braku kontroli. Zasłynęła głównie z kłótni z Justyną Steczkowską, podczas udziału w programie Gwiazdy tańczą na lodzie.

Życie prywatne

Doda była żoną polskiego piłkarza, Radosława Majdana. Związek ten, choć namiętny i dość kontrowersyjny, nie przetrwał. Para jednak rozstała się w przyjaźni, a Doda zadedykowała byłemu mężowi swoją piosenkę pt. Katharsis. Artystka bardzo długo spotykała się również z Nergalem, wokalistą zespołu Behemot. Gdy artysta zachorował na białaczkę, Doda bardzo go wspierała. Niestety, po dojściu do zdrowia, Adam zostawił Rabczewską, co było dla niej ogromnym ciosem.

Dodaj komentarz