disco polo

Boys, czyli historia polskiego boysbandu

Do założenia muzycznego zespołu nie są wcale najważniejsze pieniądze. Wystarczy grupa ludzi, podobnie patrzących na świat, której największą pasją i zamiłowaniem jest muzyka, a najjaśniejszym marzeniem – występ na scenie przy owacji milionowego tłumu oddanej rzeszy fanów. Mowa oczywiście o zespole wykonującym muzykę disco polo o anglojęzycznie brzmiącej nazwie: Boys. Grupa muzyczna ma charakter boysbandu, co charakteryzuje się faktem, że jej członkami są jedynie mężczyźni.

Zespół Boys został założony w 1991 roku, na malowniczej mazurskiej wsi, położonej nieopodal Ełku. W tym samym roku, na polskim rynku fonograficznym ukazała się ich pierwsza płyta, zatytułowana „Dziewczyna z marzeń”. Łącznie, boysband Boys wydał w ciągu kilkunastu lat ciągłej pracy ponad trzydzieści krążków, spośród których większość odniosła gigantyczne sukcesy, a pojedyncze piosenki stały się hitowymi numerami.

Pierwszym koncertowym miejscem, w którym występów dawała grupa Boys, był klub El Dorado, położony w miejscowości Zimna. W oryginalnym składzie zespołu znaleźli się: fromtman i najbardziej znana postać, kojarzona z tym zespołem, nie tylko wokalista, ale również tekściarz i kompozytor, Marcin Miller, gitarzysta Robert Sasinowski i Bogdan Kukier, a także Krzysztof Cieciuch. W obecnym składzie spośród całej czwórki, ostał się jedynie Marcin Miller. Z biegiem lat, utwory wykonywane przez zespół Boys, z klimatów disco polo przerodziły się w piosenki dance.

Płyty grupy muzycznej Boys sześciokrotnie pokryły się platyną, a dwukrotnie złotem. Boysband odbywa trasy koncertowe nie tylko na terenie rodzimego kraju, ale również na kontynencie amerykańskim, australijskim, a także na zachodzie Europy, w państwach takich jak Niemcy, czy Austria. Grupa Boys może pochwalić się wieloma osiągnięciami, wśród których znajdują się między innymi wyróżnienia przyznane dla najlepszego zespołu roku, najlepszego albumu, czy też wokalisty. Ważną nagrodą było „Grand Prix” otrzymane podczas znanego festiwalu muzycznego w Ostródzie.

Dodaj komentarz