disco polo

Akcent – hitowy zespół disco polo

Jednym z najbardziej znanych polskich zespołów wykonujących rytmiczną i taneczną muzykę disco polo jest zespół Akcent. Grupa działa od 1989 roku, a została założona przez Zenona Martyniuka i Mariusza Anikieja na terenie malowniczego miasteczka zwanego Bielskiem Podlaskim, położonego w województwie podlaskim, nad rzeką Białą. Frontmanem discopolowego zespołu jest Zenon Martyniuk, artysta znany szerokiemu gronu publiczności, między innymi z utworów „Za zdrowie pań”, „Przez twe oczy zielone”, czy też „Teraz już wiem”.

Zespół muzyczny Akcent nie przetrwał w tym samym składzie próby czasu, co kilka lat następowały zmiany muzyków, wśród których znaleźli się zarówno wokaliści, jak i gitarzyści. W swoim dorobku Akcent ma aż szesnaście krążków, oddaną rzeszę fanów i fanek, a także został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami, wśród których znajdują się między innymi „Grand Prix” uzyskane w 1998 roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, na terenie Ostródy.

W dobytku grupy Akcent znalazła się też nagroda za całokształt twórczości. Wielkim trofeum dla bandu Akcent było wyróżnienie przyznane przez muzyczną stację telewizyjną Polo TV, nadane w 2013 roku, podczas plebiscytu Hit Wszech Czasów Disco Polo. Osiągnięciem dla zespołu Akcent, była też nagroda publiczności, zdobyta u progu 2012 roku. Piosenką Wszech Czasów został okrzyknięty klip grupy Akcent, zatytułowany „Przez Twe Oczy Zielone”, której refren radośnie śpiewany był przez piłkarską Reprezentację Polski, po zakończonym zwycięstwem meczu z Irlandią, dzięki któremu nasz narodowy team zagra podczas Mistrzostw Europy we Francji.

Dodaj komentarz